Wiktoria Czubaszek

Założycielka Teatru Układ Formalny.

Aktorka – ukończyła aktorstwo na Wydziale Lalkarskim w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu. Gościnnie występowała na deskach m. in. Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatru Żydowskiego w Warszawie, Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
Spektakl dyplomowy „Cesky diplom” w reż. Piotra Ratajczaka, w którym zagrała jedną z głównych ról gościł na wielu znaczących festiwalach teatralnych w Polsce, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Pasjonatka Polskiego Języka Migowego i Kultury Głuchych, które próbuje łączyć z teatrem.

Współtwórczyni i jedna z założycielek Teatru Układ Formalny. Można ją zobaczyć w następujących spektaklach: „Czarownice”, „W siebie wstąpienie”, „Szekspir Fight Show Arena” „ „#[+#@!? (Słowo na G)”, „ W stronę Słońca”, „Nie karmić potwora”, „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”.

Znaczące nagrody i wyróżnienia:
– Nagroda SzekspirOFF 2022 za najlepszą główną rolę w spektaklu „Szekspir Fight Show Arena” na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku
– Wyróżnienie w „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych 2021” Jacka Sieradzkiego w kategorii „Nadzieje”
– Grand Prix Publiczności za spektakl „Cesky diplom” na XIII Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, Gdynia 2018
– III nagroda aktorska zespołowa oraz nagroda publiczności za spektakl „Cesky diplom” na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, Zabrze 2017