W stronę Słońca
reż. Maciej Rabski

Dawno, dawno temu… a właściwie dziś wraz ze wschodem Słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów. Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście. Jest tylko jeden problem… Nasza bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca.

Zapraszamy widzów dużych i małych do śledzenia zabawnych i poplątanych losów naszej bohaterki. „W stronę Słońca” to opowieść o przygodach maleńkiej muszki, której celem jest spełnianie marzeń. Historia Jętki pokazuje, że nawet przez jeden dzień z pomocą przyjaciół i bliskich osób – wszystko jest możliwe. Zabawna historia naszej muszki może stać się wielką inspiracją. W sztuce zostało ukryte wiele pytań. Chcemy, aby spektakl stał się platformą do rozmowy o odchodzeniu i pomógł rodzicom w odpowiadaniu na ciężkie pytania zadawane przez pociechy.

Czas trwania: 60 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 5. roku życia.

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz i reżyseria MACIEJ RABSKI
muzyka SZYMON STERGIADIS
animacje multimedialne ANNA SZALWA
projekcje AGNIESZKA BŁASZCZAK
formy/lalki MACIEJ RABSKI
scenografia ZESPÓŁ
produkcja PRZEMYSŁAW FURDAK

obsada WIKTORIA CZUBASZEK, JERZY GÓRSKI, PRZEMYSŁAW FURDAK, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

PREMIERA 22 czerwca 2019 roku, Pracownia Projektów Międzykulturowych Zajezdnia, Stowarzyszenie TRATWA

Produkcja spektaklu dofinansowana ze środków Gminy Wrocław.

RECENZJE

Jestem naprawdę ciekaw, co na to dzieciaki. Widzowie w wieku od pięciu lat i wyżej, w których tym razem celuje Teatr Układ Formalny. Bo u mnie iście szalony zestaw wrażeń: delikatny i tajemniczy […] Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia okazał się aktor Układu, Maciej Rabski. […] Napisał scenariusz, stworzył formy/lalki i wyreżyserował W stronę słońca. I wszystko się udało. Na każdym z tych poziomów.
Teatr Układ Formalny zaprezentował zabawną i inteligentną bajkę W stronę słońca w reżyserii Macieja Rabskiego – zrealizowaną w konwencji teatru lalek opowieść o jednym dniu z życia muszki Jętki, dla której dzień ten okazuje się całym życiem. […] Trzeba to na koniec jasno powiedzieć: gdy zobaczycie ten spektakl na afiszu, zabierajcie swoje pociechy i idźcie do teatru!

Zdjęcia: Tobiasz Papuczys

29 grudnia @ 19:00
19:00 — 20:00 (1h)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Maciej Rabski

KUP BILET

Did you like this? Share it!