W siebie wstąpienie
reż. Marta Streker

Spektakl jest wynikiem koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz Muzeum Pana Tadeusza.

Codziennie poszukujemy sensu życia pomiędzy odgrzewaną zupą, a ekranem komputera. O czwartej nad ranem, gdy noc będzie stykać się z dniem, a życie ze śmiercią, przeżyjemy cyfrowe zmartwychwstania. Przez krótką chwilę otrzymamy szansę, aby zadać ostateczne pytania.

Nie chcemy odpowiadać na pytanie, gdzie należy szukać sensu. Tytułowe „W siebie wstąpienie”, to zatrzymanie się na chwilę i spojrzenie w swoje wewnętrzne lustro. „W siebie wstąpienie” to spektakl w reżyserii Marty Streker, który ukazuje skrajnie różne postaci, splatające się w obraz zabieganej duchowości. Gdzie trzeba walczyć, by choć na moment spotkać siebie.

Czas trwania: 90 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 16. roku życia.
TW: światło stroboskopowe; spektakl zawiera sceny, które mogą urazić uczucia religijne

REALIZATORZY/REALIZATORKI
reżyseria MARTA STREKER
tekst/dramaturgia EWA MIKUŁA
scenografia KATARZYNA LEKS
kostiumy JULIA KOSMYNKA
muzyka MACIEJ ZAKRZEWSKI
światło/projekcje KLAUDIA KASPERSKA
produkcja PAWEŁ ZARĘBA
plakat MACIEJ RABSKI, DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA

obsada WIKTORIA CZUBASZEK, PAWEŁ PALCAT, RAFAŁ PIETRZAK

PRAPREMIERA 9 kwietnia 2022 roku, Festiwal Nowe Epifanie, Budynek Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
PREMIERA 19 maja 2022 roku; Sala Formana – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

RECENZJE

Należą się ukłony dla całej ekipy, która przygotowywała spektakl. Już sam tekst jest świetną bazą i możliwością do zrobienia naprawdę czegoś dobrego, a w połączeniu z grą aktorską i pięknymi projekcjami, jest gotowym dziełem.
Aby wszystko to w przedstawieniu mogło wybrzmieć, czuwała cierpliwie i starannie reżyserka Marta Streker. Pilnowała skrupulatnie dwóch rzeczy: rytmu i emocji. I zostawiała bardzo wiele możliwości aktorom.
Podoba mi się to stopniowe odsłanianie prawdy o bohaterach, poszerzanie naszej wiedzy po kawałeczku i niedopowiadanie jej do końca. Kiedy wydaje nam się, że rozgryźliśmy problem bohatera, okazuje się, że jest inaczej.

Zdjęcia: Marta Ankiersztejn

24 grudnia @ 19:00
19:00 — 20:30 (1h 30′)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Marta Streker

KUP BILET

Did you like this? Share it!