Szekspir – r e i n k a r n a c j a
reż. Adam Michał Pietrzak i Piotr Mateusz Wach

Współczesny Szekspir wyczuwając niepokoje społeczne i obserwując pojawiające się zagrożenia, boryka się z samotnością, z brakiem możliwości ekspresji. Internetowy streaming został jego jedynym połączeniem ze światem zewnętrznym, a video które tworzy okazuje się być multimedialną mapą kreowanych przestrzeni. Gubiąc się w labiryncie własnych myśli i emocji wpada w trans. Ucieleśnieniając postaci tworzy sytuacje, w których zaczyna żyć. Ukazuje się jako nieprzewidywalny demiurg, badając napięcia między światem wirtualnym a własną schizofreniczną wyobraźnią.

Zamknięty w izolacji roztacza wokół siebie aurę wręcz irracjonalnego kultu, która objawiając się̨ pod postacią dymu, ujawnia ciemne zakamarki własnego ego – rządzę̨ władzy, nikczemności, fetysz zemsty i wreszcie… wątpliwości. Do czego to wszystko zmierza? Dlaczego krzywdzimy? Kim jesteśmy? Jak okiełznać drzemiące w nas demony?

Adam Pietrzak tworząc swoja pierwszą solową wypowiedź sceniczną, zaprosił do współpracy swojego wieloletniego przyjaciela Piotra Mateusza Wacha. Razem, biorąc na warsztat wybrane szekspirowskie postaci – budują niepokojący świat onirycznych obrazów – pełnych seksualnego napięcia, frustracji oraz wewnętrznej walki. Nie ma w nich jednak śladu po pierwotnych sytuacjach scenicznych ich literackich pierwowzorów. Widzimy skonfliktowanego z samym sobą artystę, uwiezionego w klatce własnego umysłu, który jedynie poprzez narcystyczną autoekspresję wprost do obiektywu kamery – pełne pasji monologi czy ekstatyczny taniec – stara się nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym. Kim jest osoba po drugiej stronie ekranu? Jakie miejsce w przedstawionym przez Pietrzaka i Wacha uniwersum zajmuje widz? Na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć sam.

Czas trwania: 45 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 16. roku życia.
TW: światło stroboskopowe

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz ADAM MICHAŁ PIETRZAK
reżyseria ADAM MICHAŁ PIETRZAK, PIOTR MATEUSZ WACH
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
scenografia KLAUDIA LASZCZYK
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
projekcje ANNA SZALWA
zdjęcia do animacji GRZEGORZ STADNIK
produkcja ADAM MICHAŁ PIETRZAK

obsada ADAM MICHAŁ PIETRZAK

PREMIERA 19 września 2020 roku; Sala Formana – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Projekt realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

Zdjęcia: Grzegorz Stadnik

1 lutego @ 18:45
18:45 — 19:30 (45′)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Adam Michał Pietrzak i Piotr Mateusz Wach

KUP BILET

Did you like this? Share it!