Szekspir Fight Show Arena
reż. Jakub Kasprzak i zespół

„Szekspir Fight Show Arena” to historia młodego youtubera, którego życie zostało pochłonięte przez freakfightowe gale mieszanych sztuk walki.

Scenariusz autorstwa Jakuba Kasprzaka inspirowany jest sztuką okresu elżbietańskiego i twórczością Szekspira, w tym m.in. „Hamletem”, „Makbetem”, „Romeo i Julią” oraz „Juliuszem Cezarem”.

Spektakl grany jest w rytmie szekspirowskiego wiersza – pełen bezpośrednich nawiązań zarówno do dramaturgii, jak i stylistyki teatru tamtego czasu.

Komedia łączy ze sobą pozornie odmienne światy: współczesny, w którym walki w klatce pomiędzy gwiazdami Instagrama biją rekordy popularności, z postaciami z tekstów Williama Shakespeare’a.

Czas trwania: 140 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 16. roku życia.
TW: samobójstwo, światło stroboskopowe, przemoc, przemoc seksualna

REALIZATORZY/ REALIZATORKI
scenariusz JAKUB KASPRZAK
reżyseria JAKUB KASPRZAK I ZESPÓŁ
scenografia / kostiumy MARIA MORDARSKA
muzyka MACIEJ ZAKRZEWSKI
światło / projekcje KACPER SCHEFFLER
obsada WIKTORIA CZUBASZEK, PRZEMYSŁAW FURDAK, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK
produkcja ALICJA CZERNIEWICZ
plakat MACIEJ RABSKI

PRAPREMIERA 3 sierpnia 2022 roku; 100cznia; Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
PREMIERA 7 października 2022 roku; Sala Formana – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

SPONSORZY Moico, Akademia Sztuk Walki Wrocław, Fighters Klub Bokserski Wrocław

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

RECENZJE

To spektakl dobrze zagrany, pomysłowo zainscenizowany i aktorsko wciągający, prezentowany z talentem komicznym, reżysersko i dramaturgicznie nienaganny, socjologicznie dojrzały i przemyślany. Twórcom i realizatorom udało się reaktywować starego, dla niektórych już czerstwego i niezrozumiałego Szekspira.
Teatr Układ Formalny w premierowym spektaklu „Szekspir Fight Show Arena” w reżyserii Jakuba Kasprzaka, po raz kolejny udowadnia, że sztuka to uniwersalne narzędzie, zdolne odnaleźć swój sens w każdej rzeczywistości.
Zresztą całe przedstawienie było inteligentną grą z Szekspirem. Z zaskakującym niejednokrotnie poczuciem humoru. Z gadającymi i piejącymi czaszkami, w których umieszczone były smartfony.

NAGRODY

Nagroda SzekspirOFF 2022 została przyznana Wiktorii Czubaszek za najlepszą główną rolę w „Szekspir Fight Show Arena”.

Wiktoria Czubaszek, główna aktorka w „Szekspir Fight Show Arena” Teatru Układ Formalny, zaprezentowała widzom spektakularną i niezwykle autentyczną przemianę samotnego, wrażliwego młodzieńca w cynicznego i bezwzględnego biznesmena brawurowo przekraczającego etyczne granice.

Zdjęcia: Dagmara Włoszek-Rabska

19 marca @ 19:00
19:00 — 21:00 (2h)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Jakub Kasprzak i zespół

KUP BILET

Did you like this? Share it!