[+#@!? (słowo na G)
reż. Grzegorz Grecas

Plotka, news, zdjęcie rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Kiedy coś zaczyna przekraczać granice? Kiedy można nazwać to słowem na G? Zaczepki, przekomarzanie, pewnego rodzaju incydent… Przecież nikt nie będzie konkretnie nazywał tego, co się stało. Po co w ogóle to analizować? Zawsze można powiedzieć, że to był żart, a ona cały czas się śmiała.

Słowo na „G” staje się jednym z aktorów rozgrywającego się spektaklu, gdzie nauczyciele i uczniowie walczą ze sobą na definicje zaistniałej sytuacji. Za 45 minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g… Choć właściwie to nikt do końca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.

Czas trwania: 90 minut (2×45 minut)
Spektakl rekomendowany dla widzów od 13. roku życia.
TW przemoc, przemoc seksualna

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz i dramaturgia MAGDALENA DRAB
reżyseria GRZEGORZ GRECAS
aranżacja przestrzeni i kostiumy AGNIESZKA „ALEX” ALEKSIEJCZUK
II scenograf JAN GŁĄB
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
realizacja nagrań audio KRZYSZTOF GRĘBSKI
warsztaty ŻENIA ALEKSANDROWA, ZOFIA DOMARADZKA, SYLWIA PATRYCJA OLESIŃSKA, MONIKA WOLIŃSKA
kierownik produkcji PIOTR „MELCHIOR” TORCHAŁA

obsada WIKTORIA CZUBASZEK, JERZY GÓRSKI, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

PREMIERA 14 września 2017 roku; Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu

Spektakl powstał przy współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu.
Spektakl powstał w ramach konkursu im. Jana Dormana. Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych.

RECENZJE

Istnieje pewna grupa szczególnie na owo słowo na G, można by powiedzieć, narażona. Grupą tę tworzą wspomniani już przedstawiciele późnego wieku szkolnego. Chłopcy i dziewczyny, którym okres dojrzewania zafundował kilka lat hormonalnego rollercoastera w epoce niczego już niepewnej późnej nowoczesności.

Zdjęcia: Tobiasz Papuczys

1 lutego @ 19:00
19:00 — 20:30 (1h 30′)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Grzegorz Grecas

Did you like this? Share it!