Koniec
reż. Agnieszka Nasierowska

W sytuacji kryzysu, który wydaje się być ostatecznym, pojawiają się pomysły na radykalne rozwiązanie problemów. Jakie postawy odnajdujemy w społeczeństwie u swego kresu? „Koniec” to świat późnego kapitalizmu w krzywym zwierciadle: jednocześnie groteskowy i niebezpieczny, gdzie bezrefleksyjny konsumpcjonizm przeplata się z radykalnymi ideami. Czy porwanie Slavoja Žižka zmieni świat?

Bohaterowie „Końca” marzą o naprawie świata, chcą zakończyć cywilizację opartą na wyzysku, cywilizację, która ciągle wikła się w wojny. Ciąży nad nimi jednak wątpliwość: czy czas jest odpowiedni? Czy kryzys jest ostateczny, zgodnie z koniecznością historycznej ewolucji? A może rewolucja nie ma właściwego czasu…? Sytuacji terrorystów nie ułatwia również obecność znanego filozofa – Slavoja z Ljubljany, który pojawia się na chwilę, niczym kot z „Alicji w krainie czarów”, żeby zasiać w nich ziarno wątpliwości i zniknąć. Dobrych odpowiedz nie ma, a zegar tyka.

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz XAWERY ZAMACHOWSKY
reżyseria AGNIESZKA NASIEROWSKA
scenografia MARIANNA LISIECKA, IZA BANASZEK
muzyka PAWEŁ GŁOSZ

obsada ANNA ANDRZEJEWSKA, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK

PREMIERA 6 czerwca 2017 roku; Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”

Projekt dofinansowany w ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanej przez Instytut Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu i przy udziale instytucji partnerskich, m.in. wrocławskich teatrów i ośrodków kultury. Celem programu jest rozwijanie potencjału młodych artystów kończących szkołę teatralną oraz pomoc w znalezieniu pracy – przede wszystkim przez samodzielne kreowanie miejsc pracy ze szczególnym uwzględnieniem możliwości tworzenia własnych grup artystycznych oraz prowadzenia działań teatralnych w różnych przestrzeniach aktywności społecznych i edukacyjnych.

31 grudnia @ 00:00
00:00 — 01:00 (1h)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Agnieszka Nasierowska

Did you like this? Share it!