Fedra, czyli historia flanelowego wstydu
reż. Agata Duda Gracz

Wyobraźnia to nadzwyczajny przywilej człowieka. Im jest większa, tym silniejsza potrzeba jej przeżywania. To pamięć czucia, wspomnień i doznań. Co się stanie, jeżeli potrzeba jest tak silna, że nie jesteśmy w stanie oddzielić imaginacji od rzeczywistości? Czy przywilej, który daje ogrom możliwości, może stać się jednocześnie wielkim zagrożeniem?

„Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” to opowieść o pewnej teatralnej bufetowej, która w głębi serca czuje się bohaterką antycznego dramatu. To spektakl o strachu przed przemijaniem i o potrzebie miłości.

Przed nami studium wstydu inspirowane „Miłością Fedry” Sarah Kane oraz antycznym „Hippolytosem uwieńczonym” Eurypidesa w reżyserii Agaty Dudy Gracz.

Czas trwania: 96 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych.
TW: dym, samobójstwo, przemoc, przemoc seksualna

REALIZATORZY/ REALIZATORKI
scenariusz/ reżyseria/ scenografia/ kostiumy AGATA DUDA GRACZ
reżyseria światła CEZI STUDNIAK
muzyka ŁUKASZ WÓJCIK-ZAWIERUCHA
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
projekcje/ realizacja światła KACPER SCHEFFLER
kierownik produkcji PAWEŁ ZARĘBA
realizacja dźwięku WIKTOR GRZEGORZEWSKI

obsada JUSTYNA SZAFRAN (gościnnie), EMOSE KATARZYNA UHUNMWANGHO (gościnnie), WIKTORIA CZUBASZEK, PRZEMYSŁAW FURDAK, JERZY GÓRSKI, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

PREMIERA 11 marca 2023 roku; Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Spektakl jest wynikiem koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowego – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – www.dcf.wroclaw.pl) i Muzeum Pana Tadeusza.

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

22 grudnia @ 19:00
19:00 — 20:00 (1h)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Agata Duda Gracz

KUP BILET

Did you like this? Share it!