Czarownice
reż. Karolina Kowalczyk

„Pewnego razu trzy kobiety spotkały się w pewnym miejscu i zaczęły mówić. Póki mówiły, istniały. Wiedziały, że gdy ich opowieść się skończy, skończą się też one.”

Pomysł na spektakl narodził się z troski o język, jakim mówi się dziś o kobiecości. Z poczucia, że jest wciąż niewygodny, dziwaczny i groźny – jak czarownice.

Nasze protagonistki, trzy różne archetypy, dotknięte innymi problemami… Trzy odmienne historie poddane osądowi. Jeśli okaże się, że historyjka nie bierze, nie jest warta słuchania… Jeśli powiedzą: zwykła czarownica… Wtedy wyrok się spełni. Wtedy nikt nie będzie ciekaw końca historii.

Trzy Czarownice, które niezależnie od dzielących je rzeczy, solidaryzują się by odbyć sabat nad światem pełnym nienawiści, przemocy i poniżenia.
Sztuka tworzy przestrzeń do dialogu i dyskusji o solidarności w przeciwstawianiu się tworzeniu kolejnych klisz oraz wzorców kobiecości.

Czas trwania: 60 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 15. roku życia.

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz MAGDALENA DRAB
reżyseria KAROLINA KOWALCZYK
scenografia KLAUDIA LASZCZYK
muzyka KATARZYNA KAPELA
choreografia PIOTR MATEUSZ WACH
produkcja JERZY GÓRSKI
plakat MACIEJ RABSKI, DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA

obsada ALICJA CZERNIEWICZ, WIKTORIA CZUBASZEK, PAULINA MIKUŚKIEWICZ

PREMIERA 7 lutego 2021; premiera online – Facebook Układu Formalnego; Sala Formana – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Fundusz Wsparcia Kultury.

RECENZJE

Nie ma tu banałów o siostrzeństwie, jest opowieść o trudnym dochodzeniu do solidarności mimo różnic. I przede wszystkim – aktorstwo.

Zdjęcia: Dagmara Włoszek-Rabska

24 czerwca @ 19:00
19:00 — 20:00 (1h)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Karolina Kowalczyk

KUP BILET

Did you like this? Share it!