Nie karmić potwora
reż. Maciej Rabski

Depresja to potwór, a najważniejsza zasada to „Nie karmić potwora”.

Dom. Chłopiec. Tata. Od pewnej chwili tata nie jest sobą, często zamyka się w swojej szafie i przesiaduje w niej godzinami. Wszystkie próby odkrycia problemu są nieskuteczne, a czas goni, bo do taty coraz trudniej dotrzeć. Ciężko jest złapać oddech, uczucie niczym niemoc wynurzenia się z wody… i na dodatek odwiedza Cię pewien tajemniczy gość…

W spektaklu wracamy do naszych lalkarskich korzeni, aby historia była czytelna zarówno dla młodego, jak i dorosłego widza. Poprzez zbudowany świat chcemy pokazać mechanizmy prowadzące do pogarszania się nastroju i występowania choroby depresyjnej. Świat na scenie będzie odbiciem stanu naszego głównego bohatera, zmieniając się wraz z nim.

Czas trwania: 140 minut (w tym antrakt)
Spektakl rekomendowany dla widzów od 12. roku życia. Zachęcamy jednak wszystkich rodziców i opiekunów do indywidualnej oceny czy młody widz jest gotowy zmierzyć się z tematyką spektaklu.

REALIZATORZY/REALIZATORKI
scenariusz/ reżyseria/ scenografia MACIEJ RABSKI
formy MACIEJ RABSKI, TOMASZ FRĄSZCZAK
kostiumy MARIA MORDARSKA
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
projekcje KACPER SCHEFFLER
choreografia form PAWEŁ KUŹMA
konsultacja merytoryczna i pedagogiczna DR KAMILA KAMIŃSKA
produkcja PRZEMYSŁAW FURDAK
plakat DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA, MACIEJ RABSKI

obsada ALICJA CZERNIEWICZ, WIKTORIA CZUBASZEK, JERZY GÓRSKI, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK

PREMIERA 26 listopada 2021 roku; Sala Formana – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Spektakl „Nie karmić potwora” powstał w ramach Programu OFF Polska, realizowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia.

RECENZJE

„Nie karmić potwora” to przedstawienie, pokazujące jak młode pokolenie aktorów i realizatorów potrafi dotykać szalenie delikatnych i trudnych psychologicznie tematów, brawurowo korzystając z nowoczesnego języka teatru, nie wpadając przy tym w pułapkę banału i przerostu formy nad treścią.
Autor spektaklu – tekstu, scenografii i reżyser – Maciej Rabski snuje w nim niewiarygodnie obrazową opowieść o przeżerającej rodzinę depresji. [..] Nie brak w tej inscenizacji humoru, czasem szytego grubszą nicią, jak w naprzemiennie poetyckich i przaśnych sekwencjach podróży przez szafę ojca. Ale dzięki temu jest to rzecz wstrząsająca i potrzebna.

Zdjęcia: Dagmara Włoszek-Rabska

1 lutego @ 18:00
18:00 — 20:20 (2h 20′)

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 50-433 Wrocław

Maciej Rabski

KUP BILET

Did you like this? Share it!